Zamierasz zacząć biegać po lesie? Bardzo ważną decyzję będzie dobór odpowiednich butów do terenu. Dowiedz się jakie wybrać buty do biegania po lesie w ternie, aby efektywnie pokonywać kolejne kilometry leśnych ścieżek.

Buty do biegania po lesie – co warto wiedzieć?

Odpowiednie buty do biegania po lesie powinny zadbać o bezpieczeństwo oraz o komfort biegu. W lesie występuje nierówna, często mokra powierzchnia, na której bardzo łatwo o kontuzje.

W nieodpowiednich butach oprócz samej możliwości poślizgnięcia się, występuje także ryzyko skręcenia kostki poprzez brak amortyzacji butów na nierównej powierzchni.

Jakie zatem buty do biegania w terenie warto wybrać, aby móc bezpiecznie i z wielką przyjemnością uprawiać sport w lesie?

jak wybrać buty do biegania

Jakie buty do biegania po lesie wybrać?

Postaw na jakość

Postaw na buty terenowe do biegania, które są dostosowane do tego typu warunków. Po pierwsze postaw na wysoką jakość obuwia. Nie staraj się oszczędzać na butach do biegania, ponieważ te tańsze nie dość, że szybciej się zepsują to będą mniej komfortowe.

Zwracaj uwagę na materiał wykonania oraz na zastosowanie poszczególnych elementów, które niewłaściwie dodane mogłyby powodować otarcia lub ból podczas biegania.

buty terenowe do biegania

Amortyzacja stopy

Amortyzacja stopy, czyli zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Wybieraj buty do biegania w terenie, które prawidłowo rozkładać będą poszczególne przeciążenia. Nierówna powierzchnia w lesie z pewnością nieraz spowoduje, że stopy będą się nienaturalnie ustawiać.

Niestety może to być bardzo prostą drogą do kontuzji. Staraj się zatem dobrać odpowiednio zamortyzowane obuwie do biegania w lesie, dzięki czemu będziesz mógł biegać dłużej.

Wybierz odpowiednią podeszwę

Kolejny element, na który warto zwrócić uwagę podczas wybierania butów do biegania w lesie jest ich podeszwa.

Wybierz buty posiadające bieżnik, dzięki czemu będziesz posiadał dużo lepszą przyczepność. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zachować równowagę nawet po dużym deszczu.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
nikelover
nikelover
1 rok temu

polecam szczególnie modele nike! są bardzo wytrzymałe!

ubot44
ubot44
1 rok temu
Reply to  nikelover

który model dokładnie?