Search for:
  • Home/
  • Lifestyle/
  • Czego potrzebujesz do zorganizowania grilla w ogrodzie? Podpowiadamy!

Czego potrzebujesz do zorganizowania grilla w ogrodzie? Podpowiadamy!

Tęsknisz już za sezonem grillowym? Nic dziwnego – przyjęcie z grillem to najlepsze połączenie przepysznej uczty z zabawą na działce! Zdobądź odpowiednie wyposażenie i ciesz się wakacyjną ucztą w gronie przyjaciół.

Dlaczego kochamy sezon grillowy?

Co może być bardziej wakacyjnego od wieczoru przy grillu? Każdy, kto tylko ma taką możliwość, nie oprze się pokusie, by w letnie weekendy organizować przyjęcie na tarasie albo chociaż wyśmienitą kolację dla najbliższych. Grill w ogrodzie to połączenie idealne: można spędzić czas na świeżym powietrzu, zrelaksować się z przyjaciółmi i zjeść pyszne dania, które niemal pieką się same – wystarczy wrzucić je na ruszt! I ten niezrównany smak! Żaden piekarnik ani żadna patelnia nie zapewnią aromatu, jaki zyskuje mięso pieczone nad tlącym się ogniem. Czego potrzeba, aby mieć tę perspektywę w zasięgu ręki?

Według jakich kryteriów wybrać grill?

Oczywiście najpierw zatroszcz się o odpowiednie urządzenie. Na rynku jest dostępnych mnóstwo modeli – od całkiem malutkich, na naprawdę wąskie przestrzenie, aż po warianty murowane z dodatkową wędzarnią. Oczywiście najważniejsze, żeby dopasować sprzęt do swoich oczekiwań. Jakie przyjąć kryteria wyboru? Przede wszystkim określ, ile masz miejsca w swoim ogródku oraz ile osób zamierzasz gościć na swoich przyjęciach z grillem. Rzecz jasna nie jest to zakup na jedną imprezę i skład osobowy może być całkowicie różny w zależności od okazji. W przypadku doboru grilla mówimy jednak o ogólnym oszacowaniu. Weź pod uwagę domowników albo najbliższych przyjaciół. Czy standardem będzie grill na trzy osoby, czy na dziesięć? Jeśli stałe grono biesiadników jest większe, warto zainwestować w sprzęt, na którym zmieścisz więcej jedzenia naraz. Przyjemnie ucztuje się razem, tak, by nikt nie musiał zbyt długo czekać na apetyczne przysmaki.

profesjonalny grill

Profesjonalny i wytrzymały grill wyposażony w wiele dodatkowych akcesoriów znajdziesz w sklepie internetowym Dollo

Jakie akcesoria dla początkującego i zaawansowanego grillowicza wybrać?

Niezbędne do udanego grilla są także specjalne akcesoria. Po pierwsze zaopatrz się w zestaw sztućców do pieczenia na grillu. Szczypce i łopatka to podstawa do pieczenia na ruszcie! Jeśli zaś nieobce są Ci kulinarne eksperymenty i chcesz wydobyć z grilla jak najwięcej możliwości, zorientuj się w bardziej specjalistycznym sprzęcie. Słyszałeś o specjalnych, okrągłych koszach do grillowania warzyw? A szczypcowo zamykany kosz na ryby? Przydadzą Ci się także łapka lub rękawica przeznaczone tylko do grilla. Nie polecamy próbować radzić sobie z gorącym rusztem gołymi rękami. Pamiętaj, że na grillu z czasem osiada tłuszcz i sadza, dlatego tekstylia używane w warunkach ogrodowych niekoniecznie będą się nadawać do regularnego użytku w zwykłej kuchni. 

profesjonalny grill z pokrywa

Pokrywa do grilla zabezpieczy ruszt i palenisko przed deszczem, ale najskuteczniejszą ochronę zapewni osobny pokrowiec

Jak zabezpieczyć swój sprzęt do grillowania?

O swój sprzęt do grillowania trzeba odpowiednio zadbać. Jego miejsce jest na tarasie, ale nawet w sezonie grillowym pada deszcz. Nie zapomnij więc od razu zaopatrzyć się w pokrowiec na grill. Woododporne, prostopadłościenne plandeki skutecznie osłonią grill przed ulewą. Docenisz to zwłaszcza przy zmiennej pogodzie. Niejednokrotnie ulewny piątek był tylko kapryśnym wprowadzeniem do słonecznego weekendu. Ale co z tego, skoro rozmoczone palenisko skutecznie uniemożliwi sobotnie grillowanie? Nie dopuść do takich sytuacji i zabezpiecz swój grill pokrowcem lub kup sprzęt z pokrywą albo zamykanym paleniskiem.