Zastanawiasz się czym różni się smoking od garnituru? Dowiedz się, kiedy należy nosić smoking, a kiedy garnitur. Poznaj główne różnice w podstawowym eleganckim ubiorze męskim.

Smoking vs garnitur

Z czego składa się smoking? W jego skład wchodzi czarna marynarka posiadająca jedwabny połysk wraz ze spodniami z lampasami. W dodatku do smokingu zakłada się: białą koszulę, muszkę oraz jednolitą kolorystycznie z muszką kamizelkę lub pas smokingowy.

Cały zestaw smokingu jest bardzo elegancki i z pewnością wyróżnia się na te powszechnych garniturów.

smoking a garnitur różnice

Garnitur natomiast nie posiada aż tak eleganckiego zestawu. Często nosi się go z krawatem oraz różnego rodzajami koszul. Garnitury posiadają wiele wersji kolorystycznych, których noszenie nie jest błędem.

Czym się różni smoking od garnituru

Garnitur zakładany jest na bardziej uniwersalne okazje, np. do pracy czy też na specjalne uroczystości.

Natomiast smoking powinno zakładać się po 18, ponieważ jest on strojem wieczorowym. Co do reguły stosuje się go na bardzo eleganckich wydarzeniach np. ślub lub w operze.

smoking vs garnitur

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem garnitur, a smoking, to spróbuj zaplanować sobie kalendarz z najbliższymi uroczystościami. Pamiętaj, że smoking przeznaczony jest wyłącznie na wyjątkowe, wieczorowe okazje, których możesz mieć naprawdę niewiele.

W takim przypadku znacznie lepszym, a wcale nie mniej eleganckim rozwiązaniem będzie wybór garnituru. Postaw wtedy na czarny garnitur, bez żadnych wzorów. Dzięki temu nie będzie on ustępował elegancją od smokingu.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
tu4
tu4
1 rok temu

fajny artykuł. Ja mimo wszystko wolę wybrać klasyczny garnitur, niż smoking. tak jak w artykule było wspomniane, nie każdy lubi się wyróżniać z tłumu