Wielu mężczyzn śniących o gęstej i długiej brodzie, zastanawia się, ile trwa zapuszczanie brody. Czy faktycznie jest to proces tak długi i skomplikowany, a odpowiednia pielęgnacja musi być stosowana już od samego początku? Warto dowiedzieć się o tym, jak najwięcej, aby móc rozplanować sobie proces zapuszczania upragnionej brody.

Ile trwa zapuszczanie brody?

Być może dla dużej ilości panów będzie to odpowiedź niesatysfakcjonująca, ale niestety to ile trwa zapuszczane brody, w dużej mierze zależne jest genetyki. Średnio jednak można założyć, iż u przeciętnego mężczyzny włos na brodzie rośnie z szybkością 0,6 mm na dobę.

To dlatego na długi zarost trzeba niestety trochę poczekać! Zastanawiając się więc, ile trwa zapuszczanie brody, odpowiedzieć trzeba, iż potrwać może to nawet kilka miesięcy.

Zapuszczanie brody krok po kroku- jak to wygląda?

Wiedząc już ile czasu trwa zapuszczanie brody i, będąc tego w pełni świadomym, lepiej można zaplanować dalsze postępowanie, zbliżające do uzyskania wymarzonego zarostu.

Najtrudniejsze są początki. To właśnie wtedy może zdawać się, iż włos w ogóle nie wzrasta. Także sama skóra może nie najlepiej zareagować, jeśli wcześniej była zawsze przyzwyczajona do gładkiego golenia.

Warto jednak to przetrzymać, bo potem będzie już tylko łatwiej. Oczywiście może się zdarzyć, że rosnący zarost faktycznie będzie kuł i swędział, co może nieco zniechęcić do jego zapuszczania. Warto również zdawać sobie sprawę, iż ten etap minie, a potem będzie już tylko lepiej. Następnym etapem będzie już bowiem tylko godna pozazdroszczenia broda!

Zapuszczanie brody dzień po dniu

Kiedy nie zapuszczać brody?

Niestety istnieją panowie, którzy posiadają bardzo rzadki lub kruchy zarost, co znacznie zmniejsza im pole manewru. Pojawiają się wtedy pytania w stylu, jak zapuścić brodę rzadki zarost. Może jednak okazać się, iż będzie to wręcz niemożliwe.

Warto mieć także na uwadze fakt, iż rzadki zarost nie najlepiej prezentuje się w formie długiej brody. W takim przypadku lepiej postawić po prostu na zwykły zarost.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
drwal999x
drwal999x
1 rok temu

Zapuszczenie to jedno, później trzeba dbać 🙂