Z pewnością wiele razy zastanawiałeś się jak otworzyć wino gdy korek nie chce wyjść? Wiele osób miało tego typu sytuację! Wielu również chcąc otworzyć wino zapomniało, że nie posiadają nieodzownego przyjaciela, czyli korkociągu. Przeczytaj nasz artykuły i dowiedz się jak otworzyć wino bez korkociągu.

Jak otworzyć wino bez korkociągu? Użyj wkręta!

Otwieranie wina przy wykorzystaniu wkręta jest z pewnością jedną z najbezpieczniejszych metod. Wymaga ona jednak zastosowania odpowiedniej siły, ponieważ może cię bardzo szybko zmęczyć. Co należy zrobić? Po prostu wziąć wkręt, najlepiej bardzo długi, i wkręć go w korek. Następnie wkręcony wkręt należy wyciągnąć wraz z korkiem, np. przy użyciu tyłu młotka.

Ten sposób na otwarcie wina bez korkociągu wydaje się bardzo prosty, jednak należy uważać, aby nie uszkodzić korka lub co gorsza nie wbić go do butelki!

otwieranie wina bez korkociągu

Otwieranie wina bez korkociągu – po prostu odkręć!

Jeżeli powyższa metoda nie zadziałała, może okazało się po prostu, że butelka nie posiada korka tylko nowoczesną zakrętkę. Warto zatem zapoznać się dokładnie z budową butelki z winem oraz sposobem jej zamknięcia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o