Każdy chciałby, aby wynajem samochodu był jak najtańszy. Wypożyczalnie muszą zabiegać o uwagę i przychylność klienta, więc na polskim rynku wynajmu aut panuje spora konkurencja, ale podczas wyboru wypożyczalni warto zwrócić uwagę nie tylko na dobową czy miesięczną cenę. Koszt wynajmu samochodu można bowiem obniżyć także na kilka innych sposobów. Poznaj pięć z nich.

Samochód odpowiedni do potrzeb

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na koszt wynajmu samochodu jest rodzaj wypożyczanego pojazdu. W każdej wypożyczalni nieduże auto miejskie będzie znacznie tańsze w wynajmie niż potężny SUV – nie mówiąc już o autach luksusowych czy sportowych. Jeśli nie potrzebujesz pojemnego bagażnika czy kilku dodatkowych miejsc dla pasażerów, zdecyduj się na mniejszy samochód – dzięki temu w kieszeni zostanie Ci sporo pieniędzy.

Z limitem czy bez limitu kilometrów?

Wiele wypożyczalni oferuje dwie opcje wynajmu: z limitem oraz bez limitu kilometrów. Wybór jest dostępny zazwyczaj tylko w przypadku krótkoterminowego wynajmu samochodów – wypożyczalnie zabezpieczają się w ten sposób przed nadmiernym zużyciem pojazdu w przypadku wynajmu na dłuższy termin. Wynajem auta z limitem kilometrów jest o kilkadziesiąt złotych tańszy za każdy dzień wynajmu, więc jeśli wiesz, że nie będziesz go przekraczać, nie przepłacaj.

Wynajem auta z instalacją LPG

Przerabianie samochodów na gaz to w Polsce niemal tradycja. I nic dziwnego, bo użytkowanie pojazdu zasilanego LPG jest znacznie tańsze niż tego wyposażonego w silnik benzynowy lub diesla. Również w wypożyczalniach możesz znaleźć auta z instalacją gazową – oczywiście fabryczną. Jedną z nich jest tania wypożyczalnia samochodów ABACUS CAR RENTAL, która oferuje samochody z LPG segmentów B i C, takie jak Skoda Fabia, Seat Ibiza czy Peugeot 301.

Własne wyposażenie dodatkowe

W większości wypożyczalni przy okazji wynajmu samochodu możesz wypożyczyć także wyposażenie dodatkowe. Do najczęściej oferowanych akcesoriów zaliczyć można nawigację i foteliki samochodowe, ale w zależności od wypożyczalni dostępne są także bagażniki dachowe czy lodówki samochodowe. Najczęściej trzeba zapłacić kilkanaście złotych za każdą dobę wypożyczenia, więc jeśli to możliwe, zabierz ze sobą własne wyposażenie, a sporo zaoszczędzisz.

Jazda zgodnie z regulaminem

Każda wypożyczalnia samochodów ma regulamin, w którym znajdują się między innymi zapisy o dodatkowych opłatach: za nieuzgodnione przemieszczenie pojazdu za granicę, palenie w aucie czy holowanie innych samochodów wypożyczonym pojazdem. Jeśli nie chcesz, aby wypożyczalnia doliczyła do rachunku dodatkowe kilkaset złotych, dokładnie zapoznaj się z regulaminem, dzięki czemu unikniesz nieprzyjemnej niespodzianki przy zwrocie pojazdu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments