Szukasz mocnych wrażeń? Pragniesz poczuć prawdziwą adrenalinę, testując przy tym swój męski charakter. Sprawdź zestawienie – najpopularniejsze sporty ekstremalne w Polsce. Dowiedz się co warto wybrać.

Sporty ekstremalne w Polsce

W Polsce ze względu na położenie geograficzne (posiadamy dostęp do morza oraz gór), a także klimat (4 pory roku), panują idealne warunki do uprawiania różnych sportów ekstremalnych. Część z nich dostępna jest w wybrane roku, np. zimą przy śniegu lub wiosną przy roztopach.

Warto więc przygotować sobie swój własny kalendarz sportów ekstremalnych w Polsce, które warto praktykować przez cały rok. Fani prawdziwej adrenaliny związanej ze sportami ekstremalnymi z pewnością znajdą coś dla siebie.

popularne sporty ekstremalne w polsce

Popularne sporty ekstremalne w Polsce

Wspinaczka

Fani prawdziwej adrenaliny polegającej na pokonywaniu własnych blokad mentalnych powinni spróbować wspinaczki na polskich skałach. Jedne z najlepszych warunków do uprawiania wspinaczki skalnej są w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Jednak idealnie nadadzą się również inne skały górskie, których w Polsce nie brakuje.

Wspinaczka skalna polega na pokonywaniu wyznaczonych tras na bardzo stromych ścianach, które nie są pokryte lodem ani śniegiem. Wymagać będzie od nas nie tylko sprawności fizycznej, ale i odpowiedniego nastawienia mentalnego.

najpopularniejsze sporty ekstremalne w polsce

Rafting

Spływy pontonem po górskiej rzece, czyli tzw. rafting. Jeżeli szukasz prawdziwie mocnych wrażeń związanych z naturą rzeczki wybierz się na uprawienie sportów ekstremalnych do Kotliny Kłodzkiej. Właśnie w tamtejszych rzekach w panują najlepsze warunki do uprawiania raftingu w Polsce.

W zależności od stopnia trudności do wyboru jest spływ za udziałem tratw, kajaków lub pontonów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments