Można analizować osobowość na podstawie rysunku drzewa. Tak przynajmniej twierdzi część psychologów, która nie jest lekarzami, lecz humanistami. Zatem zapewne można też potraktować portfel nie tylko jako wyznacznik stylu, ale także pod kątem analizy osobowości i to z socjologicznego punktu widzenia.

Gruby portfel – a wiec kasa się zgadza

W dobie, gdy niemal wszystkie płatności dokonuje się online, a w sklepach płaci kartami pewnym zaskoczeniem jest to, gdy widzimy jegomościa płacącego gotówką za drogi zakup, który jeszcze ostentacyjnie wyciąga portfel z grubym plikiem banknotów. Cóż można wtedy pomyśleć, a dokładnie to, czy się chwali, czy żali. Do głowy przychodzą też myśli, że jest dziwny. O ile osoby w starszym wieku można jeszcze zrozumieć, bo nie wszyscy są z techniką za pan brat, ale gdy robi to młoda osoba, to jest już dziwne. Ponadto człowiekowi przychodzi do głowy jeszcze to, iż ta osoba jest nieodpowiedzialna i że to zwyczajnie niebezpieczne.

Co mówi na ten temat nauka jaką jest socjologia?

A socjologia podziela w większości zdania przeciętnego człowieka. Otóż od socjologia możecie się dowiedzieć, że portfel jest wtedy przedłużeniem męskości. Jakkolwiek by to nie brzmiało niewątpliwie jest trafnym określeniem. Dodatkowo z socjologicznego punktu widzenia takie zachowanie ukazuje jakąś formę kompleksów, które dana osoba rekompensuje poprzez pokazanie, że ma pieniądze, nawet jeżeli są to całe jego oszczędności. Takie kompleksy widać nagminnie, wystarczy tylko spojrzeć na obrobione na Insta zdjęcia, tylko po to, aby inni obserwatorzy daną osobę dowartościowali. To także oznaka niskiej samooceny, a nawet samotności. Trzeba pamiętać, że nawet największe bogactwo nie wystarczy i nie wyleczy samotności. Doskonale obrazuje to cytat z najlepszego piosenkarza wszech czasów. “Możesz być kochany przez wszystkich, ale mimo to być bardzo samotnym. Ludzie nie spodziewają się, że taki Freddie Mercury może być samotny.” Wiele osób zachłystuje się bogactwem i popularnością, a potem okazuje się, że to dla nich nic nie znaczy, albo niewiele znaczy, bo celem życia jest coś więcej niż wypchany portfel. Ale ostentacyjne pokazywanie zawartości portfela może też oznaczać, że ktoś jest zwyczajnym mizoginem i lubi się chwalić, choć nadal pod powierzchnią bycia zarozumiałym kryje się mały, zakompleksiony człowieczek.

Portfele w kontekście mody – czyli co mówią o Tobie

Jest wiele rodzajów portfelów. Jedne lepsze, a drugie zdecydowanie gorsze. Ale co ciekawe taki portfel może wiele powiedzieć o człowieku, także o podejściu do mody i estetyki. Osoby, które nie przykładają do estetyki portfela uwagi i często noszą modele, które można uznać za niemodne, czyli materiałowe z łańcuszkiem, zwyczajnie nie są miłośnikami mody i portfel pełni dla nich tylko funkcję praktyczną, czyli służy do przechowywania pieniędzy, kart i dokumentów. Z kolei tych, którzy noszą bardzo wypchane portfele, różnymi dokumentami, paragonami, a w portfelach trudno szukać porządku można uznać za zbyt zapracowanych, którzy mają wiele spraw na głowie, albo też są leniwi. Jest jeszcze jedna grupa, która nosi portfele typu slim. Tacy mężczyźni są estetami, bo wiedzą, że modele typu slim pasują nawet do kieszeni marynarki czy spodni i nie odstają. Ponadto stawiają na wygodę, a więc mają w nim schowane tylko najważniejsze rzeczy. Można ich też uznać za miłośników klasyki i ponadczasowego stylu, szczególnie jeżeli wybierają portfele wykonane z wysokiej jakości skóry, które dopracowane są w każdym detalu.

Portfelowy zawrót głowy – co wybrać, by nie żałować?

W sklepach możecie znaleźć multum portfeli. Zatem wybór jest trudny. Najłatwiej wybrać coś ponadczasowego, czyli albo model slim, albo też składany. Portfela składanego nie należy jednak nosić w kieszeni, lecz w torbie, bo zajmuje on sporo miejsca. Zwróćcie uwagę też na sam materiał i w tym aspekcie można mieć problem z wyborem. Jeżeli macie możliwość wybrania portfela skórzanego, to lepiej na niego postawcie, a nie na model materiałowy, który jest mniej praktyczny.

Oczywiście wcale nie oznacza to, że wystarczy Wam jeden portfel, bo skoro kobiety mogą mieć ich kilka, to faceci też.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments