Im dłużej zwlekamy tym trudniej jest nam wrócić. Powrót na siłownie po przerwie nie jest łatwy o czym przekonało się wiele osób, które musiało podjąć się tego wyzwania. Jak wrócić do treningów i wytrwać w swoich postanowieniach?

Powrót na siłownie po przerwie

W zależności od powodów przerwy od siłowni musisz się inaczej przygotować. Kontuzja, odpoczynek, problemy zdrowotne? Wszystko to będzie miało wpływ na to jak powinien wyglądać powrót na siłownie po przerwie. Istotny jest także staż treningowy oraz to jak długo ta przerwa od ciężarów trwała. Im krótsza przerwa tym łatwiej będzie wrócić na regularnych treningów na wysokich obrotach.

Jeżeli wracasz po kontuzji lub problemach zdrowotnych to upewnij się, że wyleczyłeś się w 100%. Warto w tym przypadku zapytać swojego lekarza lub fizjoterapeutę o możliwość powrotu i ewentualne ćwiczenia wzmacniające, które pozwolą uniknąć kolnych kontuzji.

plan treningowy po długiej przerwie

Jak wrócić na siłownię po długiej przerwie

Decyzja podjęta? To trzymaj się jej jak najdłużej dopóki trening nie stanie się nawykiem. Warto od początku postawić sobie realne cele, które będziesz chciał osiągnąć w konkretnym okresie.

Mogą to być cele dotyczące sylwetki (waga, obwód w pasie lub bicepsie) lub też cele siłowe (liczba podciągnięć, pompek lub wynik w ćwiczeniach wielofunkcyjnych).

Skuteczny powrót na siłownię? Nic tak nie motywuje jak realne efekty, które widzimy gołym okiem. Dlatego też prowadź dziennik z swoimi celami.

Zapisuj wyniki siłowe na poszczególnych treningach i dąż co trening o poprawę ostatniego wyniku. Dzięki temu wytrwasz dłużej w swoim postanowieniu o powrocie na siłownię, a każdy trening będzie miał swój cel na realizacji.

jak wrócić na siłownie po przerwie

Powrót na siłownie – plan treningowy po długiej przerwie

Pamiętaj, po powrocie na siłownie twój organizm będzie potrzebował zaadaptować się do nowego wysiłku. Daj mu na to trochę czasu. Nawet jeżeli przed przerwą u szczytu swojej najlepszej formy dźwigałeś duże ciężary, to teraz swoje ego zostaw na drugi plan. Rozpocznij znacznie lżej, ale za to z systematycznym dokładaniem ciężaru z treningu na trening.

Plan treningowy po długiej przerwie warto rozpocząć od treningu całego ciała FBW. Dzięki temu szybciej opanujesz na nowo technikę w poszczególnych ćwiczeniach, oraz będziesz mógł znacznie efektywniej progresować. Co ważne, będziesz rozwijał się wtedy globalnie, dzięki czemu szybciej wrócisz do dawnej formy.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
grześlot
grześlot
1 rok temu

Cześć Michał, dzięki za cenne porady. Od jutra wracam na siłkę, bo moje postanowienie noworoczne niestety lekko się przesunęło w czasie :/