Podczas długich biegów niezwykle istotne jest posiadanie jak największej energii od startu aż do mety. Oprócz uzupełniania płynów np. w postaci stosowanych napojów izotonicznych, warto także zadbać o energetyczny posiłek. W tym z pewnością bardzo dobrze sprawdzą się żele energetyczne dla biegaczy.

Czym są żele energetyczne?

Żele energetyczne to duża dawka energii schowana w cukrach prostych oraz dodatkach: witaminach, kofeinie, taurynie. Podstawowy skład żelu to cukier prosty w postaci glukozy lub maltozy, a także substancje żelujące.

Główną zaletą żelu jest ich prostota. Zarówno w użyciu, jak i trawieniu. Żel energetyczny dla biegaczy dodaje bardzo szybko energii, zmniejszając przy tym uczucie głodu, a jednocześnie jest on lekkostrawny dla układu trawiennego. Należy jednak pamiętać, że zawarte w żelu cukry proste nie są zdrowe, a tego typu żele najlepiej stosować tylko na bardzo wyczerpujące dystanse.

żele energetyczne dla biegaczy jak stosować

Żele energetyczne dla biegaczy jak stosować?

W zależności od poszczególnych produktów ich producenci zalecają stosowanie około 3-4 saszetek żelu na godzinę. Co istotne, żel powinno się stosować w trakcie bardzo wyczerpujących treningów oraz zawodów.

Sam w sobie żel energetyczny do biegania jest bardzo prosty do stosowania. Nie wymaga on popijania. Wystarczy wycisnąć zawartość saszetkę podczas biegu. Mimo wszystko wielu producentów zwraca uwagę, na zachowanie odpowiedniego poziomu nawodnienia, które podczas biegu jest bardzo ważne.

żele energetyczne dla biegaczy gdzie kupićŻele energetyczne dla biegaczy – gdzie kupić?

Aktualnie żele energetyczne dostępne są w wielu punktów, również i w supermarketach. Najlepiej jednak wybierać sklepy sportowe, w których mamy dużo większych wybór bardzo dobrych jakościowo produktów od topowych producentów.

Dlatego więc, jeśli zastanawiasz się gdzie kupić żel energetyczny dla biegaczy, sprawdź pierwsze dostępne sklepy sportowe, a następnie poczytaj na stronach producentów skład poszczególnych produktów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments